Konopný drogy

18. prosince 2008 v 19:40 | !feta
Óóo..Dneska sem měla konečně trochu času..tak sem chtěla zase jednou pořádně prohlídnout net..Narazila sem ani neim jak..na článek o konopných drogách.. :) !!

KONOPÍ ( Cannabis sativa )..Lidově: Maria Johanna, maruška, marjánka, mariánka, tráva, zelí, grass, weed, ganja, joint, skunk.. Poskytuje halucinogeny, tišící prostředky, hašiš a hašišový olej, účinná látka THC..


Marihuana: bývá směs listů, květů a stonků rostliny. Řadí se mezi psychodysleptika [ mění psychickou činnost ]
[ Teda Babíí :D vy si to dááváte!! ]


Po použití si prej připadáš, že líítááš %)..svět je kráásnej.. Pak ale ale můžou projevit poruchy vnímání, emocí, myšlení, sucho v ústech, pocit hladu atd...


HAŠIŠ...lidově : haš, čokoláda, černej afghán, charas (indické označení) - v domácím prostředí se nejčastěji jí v cukroví ( mažun ). Hašiš je konopná pryskyřice..s malých množstvím květenství a nečistot..
Barva je tmavě zelená až tmavě hnědá (podle čistoty).Taky podle původy země -->u nás..hašiš z Maroka světle hnědý, hašiš z Afghánistánu tmavě hnědý..Někdy vypadá jako hnědožlutá kostka... 1,5 cm dlouhý váleček o průměru asi 6 mm by mohl být 1 gram. Za čerstva je pružný, pak tuhý, drolí se po zahřátí v plameni.

[ Kdybych nevěděla, že to je hašiš, tak si myslím, že to je něco..co zapomněl nějakej pesan v parku :D..]Užívá se většinou kouřením. Míň obvyklý je pororální užití ( v jídle nebo pitíí ). Rozpouští se v tucích a olejích. Ve vodě moc ne..!!

Účinky? "Poblouznení" trvá 30 až 60 minut, vytrácí se po 3 hodinách. Při ústním požití je průběh delší.

Nebezpečí: nebezpečné jsou vysoké dávky (nad 20 mg THC) a chronické zneužívání. Při otravě stoupá v mozku hladina serotoninu. Hašiš potencuje hypnotika, sedativa, ale i budivé aminy. Když se objeví atypický rauš, panický strach, působí dobře barbituráty a káva.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.